16 Şubat 2014 Pazar

LANCOME HYPNOSE DRAMA SET

Merhabalar,
Uzun bir aradan sonra yeniden yazmaya başladığım için çok mutluyum.
Sizlere bugün 1 yıldır favori rimelim olan Lancome Hypnose Drama' yı anlatacağım. Sevgililer günü nedeniyle bir çok online satış sitelerinde indirim vardı. Bende hazır böyle bir fırsat varken rimelimi yedeklemek istedim. Set halinde hazırlandığını görünce çok mutlu oldum. Çünkü bir göz kalemini de ihtiyacım vardı. Üstelik set fiyatıyla tekli rimel fiyatı aynı olunca bu alışveriş bana nasıl keyif verdi anlatamam :))
Ek olarak birde mini gloss var :)) E daha ne olsun..

Öncelikle setimizi görelimTek tek yorumlarsak;
Le Crayon Khol 01 Noir...Bu göz kalemini ilk defa deniyorum. Daha önce kullanmadım ve akıp akmama konusunda henüz bir tecrübem yok. Biraz zaman geçtiğinde sayfamı tekrar güncelleyerek görüşlerimi bildireceğim. Sürümü yumuşak ve kolay, tek bir çizgiyle siyah renge kavuşuyorsunuz. Göz makyajı temizleyicisi ile sorunsuz ve rahat bir şekilde temizleniyor.
İlk sürümümde alt kirpik diplerime uyguladım ve akma sorunu yaşamadım. Ancak kesin sonuç için bir kaç defa daha kullanmam gerekiyor. Bundan önce kullandığım göz kalemlerinde akma sorunu yaşadım. Umarım bunda yaşamam..
Gloss In love 385...Genelde pembe renk rujları çok sevmiyorum ama hiç kullanmıyorum değil.. Setin içinden çıkmasaydı para verip alır mıydım, sanırım almazdım. Ama set ile birlikte gelmesi bu fikrimi değiştirdi. Çok kaliteli bir gloss.. Kokusu yok. Çok hoş bir rengi var. En önemlisi içindeki ışıltılar çok başarılı. İri ve disko topu gibi parlayan simlerden nefret ederim. Far, ruj, allık ne olursa olsun tercih etmem..
Ancak bu tarz kaliteli ışıltılara bayılıyorum...

Ve gelelim rimellerin içindeki favorime..
Hypnose Drama' yı uzun zamandır biliyordum. Ancak fiyatı nedeniyle hiç almayı düşünmedim. O sıralar Max Factor False Lash Effect kullanıyordum ve memnundum. Ama en son aldığım Max Factor rimelde bitirdiğim tüplerdeki verimi alamadım. Bana mı denk geldi bilmiyorum. Ama iyi ki denk gelmiş, şimdi düşünüyorumda Maybelline Falsies Volum Express dururken Max Factor o kadar fiyatı haketmiyor (%50 indirimle hakedebilir).Aynı fikirle Maybelline almayı düşünürken (çok iyi bir rimel) bir internet sitesinde indirim gördüm. Fiyatını şuan hatırlamıyorum ama baya uyguna geliyordu ve o zaman alıyım bari diyerek Hypnose Drama'yı satın aldım. İyi ki almışım.
Aslında paketim elime ulaştığında hayal kırıklığına uğradım, çünkü ürün koruma bandı yoktu. Nedense Lancome ürün koruma bandı kullanmıyor en azından rimellerinde. Bu da beni rahatsız ediyor nereden bilebilirim rimelin daha önce açılmadığını?
İkinci hayal kırıklığımda görsellerde kocaman olan fırçanın aslında normal boyutlarda bir fırça olmasıydı. Normal boyutlardaki bir fırçayı neden görsellerde devasa boyutta gösteriyorlar bunu da anlamış değilim. Boşuna bu kadar merak etmişim galiba diye düşünürken farkettim ki bu rimel bu zamana kadar kullandığım rimellerin kraliçesi :) Kirpiklere ayrı bir hava katıyor. Hacim vermesi, kıvırması mükemmel. Ayrıca bunları yaparken kirpikleri birbirine yapıştırmıyor. Temizlemesi çok kolay. Hemen çıkıyor. Kirpik dökmüyor. Gözde ağırlık hissi yaratmıyor. Genel olarak 2 kat uygulamak yetiyor. Gün içinde dökülme yapmıyor. Tüm beklentileri karşıladığını düşünüyorum.

Ancak yinede şunu belirtmeden geçmek istemiyorum. Bu rimel de normal satış fiyatını haketmiyor. Ben çok iyi bir online alışveriş kullanıcısı olarak bu rimeli hep çok komik rakamlara satın aldım :) Aynı şekilde bu sette bana çok iyi bir fiyata geldi. Bu şekilde denk geldiğim sürece her zaman stoklayıp kullanacağım, ancak normal satış fiyatından alacağımı hiç zannetmiyorum. Bunun yerine Maybelline tercih ederim. Tabi ki aynı performansı vermeyecek ama o da fiyat performans açısından çok çok iyi bir rimel.

Almak isteyenler için umarım yeterince açıklayıcı bir yazı olmuştur.

Herkese mutlu hafta sonları..!
Yorum Gönder